راهنمای سفر به کوبا

کشور کوبا در محل تلاقی خلیج مکزیک با دریای کارائیب و اقیانوس اطلس است که بزرگترین جزیره دریای کارائیب در آمریکای جنوبی به شمار می آید. کوبا از غرب با مکزیک، از شرق با هائیتی، از شمال شرق با باهاماس و جزایر ترکز،  از آب‌های شمالی خود با آمریکا و از جنوب با جامائیکا همسایه است.

تور کوبا

پایتخت کوبا هاوانا است. کوبا حدود ۱۱ میلیون جمعیت دارد در سال ۱۴۹۲ توسط کریستف کلمب کشف شد. این کشور از استعمار اسپانیا و آمریکا بیرون آمده و اولین رهبر آن «فیدل کاسترو» بوده است. کوبا یکی از متنوع‌ترین فرهنگ‌ها را در منطقه کارائیب دارد که فرهنگ اسپانیایی‌ها، بردگان آفریقایی و اقوام منطقه کارائیب بر فرهنگ آن در طول سال‌ها تاثیر گذاشته است. کوبا از کشورهایی است که بالاترین سطح سواد را دارد. ۹۹/۸ درصد جمعیت این کشور باسواد هستند!
میانگین دمای هوا در هاوانا که بیشترین تعداد گردشگر تور کوبا را دارد در دی و بهمن ۲۲ درجه و در مرداد ۲۸ درجه سانتی گراد است. در این شهر دما معمولا به زیر ۱۰ درجه سانتی گراد نمی رود. بیشتر مناطق کوبا به دلیل وزش بادهای بسامان و جریان های ساحلی گرم آب و هوای گرمسیری دارند.

تور کوبا

جاذبه های گردشگری کوبا
در تور کوبا حتما سری به هاوانا بزنید و به اندازه کافی در هاوانا بمانید. این شهر تاریخ و فرهنگی غنی دارد. جاذبه‌های دیگر کوبا مثل پینار دل ریو (Pinar del Rio)، منطقه مشهور به تولید سیگار برگ در کوبا، سینفوئگوس (Cienfuegos) و ترینیداد (Trinidad) هستند که در سال ۱۹۸۸ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

تور کوبا

هاوانای قدیم: با قدم زدن بر روی خیابان های سنگفرش و تماشای ساختمان های باروک و نئوکلاسیک به آسانی می توانید تصور کنید که کوبا در ۲۰۰ سال پیش چه ظاهری داشته است. هاوانای قدیم تکه ای از تاریخ کوباست و آنقدر جذاب است که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

تور کوبا

ساحل وارادرو یکی از معروف ترین مقاصد ساحلی کوباست. این ساحل در شبه جزیره هیکاکوس قرار دارد و درختان نخل و سواحل سفیدش گردشگران زیادی را به این محل می کشاند.

تور کوبا

خواندن 2594 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.