شهر شفشان در مراکش

تور مراکش زیبایی های زیادی دارد که شما را به وجد می آورد. یکی از این دیدنی ها شهر شفشاون است.اگر خواستید به مراکش سفر کنید، یادتان نرود از شهر شفشاون مراکش دیدن کنید.

شفشاون یک شهر کوهستانی زیبا در شمال شرقی مراکش که در زمینه‌ای دراماتیک از کوه‌های ریف قرار گفته است. در این شهر همه ی خانه‌ها با رنگ سفید با پودر آبی و متمایز است. شهر تاریخی و زیبا بر کرانه ساحل مدیترانه و در جنوب تنگه جبل الطارق واقع گردیده، جمعیت شفشاون در حدود ۳۵ هزار نفر می‌باشد که سالانه پذیرای جهانگردان بسیاری از سراسر دنیا هستند.این شهر شهرت خود را مدیون رنگ آمیزی آبی خانه‌ها و ساختمان‌هایش می‌باشد. این شهر ۶۰۰ ساله دیدنی‌های زیادی را در خود جای داده است که از جمله عمیق‌ترین غار آفریقا از جمله این جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌باشد. در شاون بیش از یکصد هتل پذیرای گردشگران می‌باشد.

 تور مراکش

روستای “Chefchaouen” یکی از زیباترین نقاط در دنیاست که هر ساله چندین میلیون توریست را به سمت خود می کشاند. این روستا به شکل خاصی طراحی شده است که همه چیز در آن آبی رنگ است. ساختمان های یک طبقۀ آبی زیبا با طیف هایی از این رنگ آرامش که به سبک خاصی درست شده است. منطقه اطراف شفشاون یکی از تولید کنندگان اصلی شاهدانه در مراکش است و یک مقصد خرید محبوب است که بسیاری از صنایع دستی بومی را ارائه می‌کند که در جای دیگری در مراکش در دسترس نیستند، از جمله پوشاک پشمی و پتوی بافته شده. پنیر بز بومی این منطقه نیز محبوب گردشگران است.

 تور مراکش

این روستا در سال ۱۹۳۰ به این شکل درآمد و از آن زمان تا به حال هرکس خانه ای می سازد یا حتی وسیله جدیدی را به روستا می آورد باید آبی رنگ باشد و غیر از آن شکل روستا به هم می ریزد.زیبایی کوه های شفشاون که دور تا دور این شهر را احاطه کرده اند در کنار رنگ روشن شهر، تضاد دید بسیار زیبایی به وجود آورده است و به جرات می توان گفت که اگر شفشاون آبی نبود، امکان نداشت تا این اندازه توریست به خود جذب کند. پس از این جا می توان فهمید که گاهی اوقات یک ایده ی خیلی ساده در یک جای معمولی هم تا چه اندازه می تواند آن را شگفت انگیز کند… زیبایی در کنار اتمسفر ساکت و آرام آن شفشاون را برای گردشگرها بسیار جذاب کرده است.

 تور مراکش

 

تور مراکش

 

خواندن 7262 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.