راهنمای سفر به مراکش

راهنمای سفر به مراکش

مراکش شهری زیبا با آرامش و آداب و رسوم متفاوت. تور مراکش با توجه به اینکه امکانات اقامتی لوکس و مجللی را فراهم کرده طرفداران زیادی دارد. مراکش جاذبه های زیادی دارد که گردشگران لحظات نابی نظیر شترسواری، خوردن خرما در سایه‌ی نخل، پوشیدن لباس‌های محلی ابریشمین و تماشای رقص‌های محلی، بازدید آثار تاریخی متعدد، چشیدن طعم غذاهای لذیذ محلی، خرید در بازارهای سنتی و کوه‌نوردی در رشته‌کوه اطلس را خواهند داشت.

 مراکش جاذبه های زیادی برای شما دارد که تک تک لحظات سفرتان را لذت بخش می کند. در مراکش شاهد بهترین نمونه های معماری اسلامی هستید و کاشی‌کاری‌ها و نقاشی‌های دیواری آثار تاریخی این شهر، در نوع خود بی‌نظیر و دیدنی است. البته علاوه بر اسلام، مذاهب و ادیان دیگری هم در مراکش دیده می‌شود.

تور مراکش

بهترین زمان سفر به مراکش

آب و هوای مراکش غالبا خشک است و تابستان‌های بسیار گرم و خشکی دارد و زمستان‌های نسبتا سردی دارد. آب و هوای پاییز و بهار معتدل است و این دو فصل بهترین زمان برای سفر به مراکش است.

برای گشت و گذار می توانید سری به بازارهای سنتی شهر بزنید و زیباترین سوغات و صنایع دستی مراکش را بخرید.

جاذبه های گردشگری مراکش

قصر باهیه: قصر باشکوه و رنگارنگ که با باغ‌های پرگل و سرسبز، احاطه شده. قصر باهیه در قرن نوزدهم به عنوان محل اقامت بواحمد، وزیر اعظم ساخته شده است. تزیینات فضای داخلی این قصر، با کاشی‌های دیدنی با طرح‌های زیبای مراکشی و نقاشی‌های سقف و دیوار تزیین شده است و به خوبی زندگی مجلل و مرفه اشراف در آن دوره را نشان می‌دهد.

تور مراکش

میدان جامع الفناء (Djemaa El Fna): این میدان بزرگ در ورودی بخش قدیمی شهر یعنی مدینه قرار دارد که پرشور و هیجان، میزبان غرفه‌های موقتی، نوازندگان محلی، فالگیران و نقالان و مارگیرانی است که هیچ‌ وقت استراحت نمی‌کنند.

تور مراکش

بازارچه‌های منطقه‌ی قدیمی شهر ( سوق مدینه): شهر قدیم مراکش را مدینه می‌گویند که یکی از مهم‌ترین و دیدنی‌ترین جاذبه‌های مراکش است. گذرگاه‌های باریک این منطقه، ترکیبی جذاب از رنگ و عطر و صدا و میزبان جذاب‌ترین آثار تاریخی و نمودهای فرهنگی اهالی شهر است.علاوه بر اینکه می‌توانید در این منطقه قدم بزنید و از گشت و گذار در دل تاریخ لذت ببرید، فرصت های زیادی برای خرید کردن در این منطقه وجود دارد. علاقه‌مندان به خرید نباید بازار کفش، بازار فرش و بازار ادویه و عطر را از دست بدهند.

تور مراکش

مسجد جامع الکتبیه: از مهم‌ترین و مشهورترین نمادهای شهری مراکش است که مناره‌ی آن با بلندای ۷۰ متر، از فواصل دور و از جهات ‌مختلف شهر دیده می شود. یکی از موفق‌ترین نمونه‌های معماری دودمان موحودون که در سال ۱۱۶۲ ساخته شده و غیر مسلمانان اجازه‌ی ورود به نمازخانه‌ را ندارند.

تور مراکش

باغ ماژورل (Majorelle): این باغ سرسبز به نام ژاک ماژورل هنرمند نقاش فرانسوی است که به مراکش سفر کرد و بعد از مدتی به خاطر نقاشی‌هایش از زندگی روزمره‌ی اهالی مراکش، به شهرت رسید.

تور مراکش

این باغ‌های گیاه شناسی ، پر از کاکتوس، نخل و سرخس است که مشهورترین کار او، این باغ و کارگاه آبی رنگ اوست که اکنون این رنگ با نام آبی ماژورل شناخته می‌شود. یک عمارت کوچک در این باغ وجود دارد که گرچه کوچک است، مجموعه‌ی جالبی از هنر اسلامی در آن نگهداری می‌شود.

باغ مناره: برای دوری از ازدحام شهر و لذت بردن از آرامش و سکوت به این باغ سر بزنید. یک استخر بزرگ در مرکز این باغ دیده می‌شود که در حاشیه‌ی آن پنج عمارت در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده است.

تور مراکش

این باغ، گوشه‌ای دنج در شلوغی مراکش است و بسیاری از اهالی مراکش به اینجا برای یک پیک‌نیک آخر هفته می آیند. بنابراین اگر دوست دارید زندگی اهالی شهر را از نزدیک ببینید و با آنها رابطه برقرار کنید، این باغ را در فهرست جاذبه‌های مورد نظر خود قرار دهید.

خواندن 4271 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.