درباره مراکش

مراکش یا مغرب از کشورهای شمال غرب قاره آفریقاست که خط ساحلی طولانی با اقیانوس اطلس دارد ،فاصله مرز شمالی آن تا اسپانیا ۵ کیلومتر است. تور مراکش بخاطر جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی زیادی که دارد در لیست سفرهای ایرانیان قرار گرفته است.

مراکش غربی‌ترین کشور عربی جهان است از این رو نام آن مغرب می باشد. رباط پایتخت مراکش است و از دیگر شهرهای مهم مراکش می توان کازابلانکا را نام برد. بهترین زمان سفر به مراکش فصل زمستان (به علت آب‌وهوای گرم آن زمستان فصل مناسبی برای سفر می باشد) است. غذاهای مراکشی کاملا مشابه غذاهای اسپانیایی هستند و در رستوران‌های این شهر گردشگران به راحتی می‌توانند انواع غذاهای اسپانیایی، مراکشی و اروپایی را تهیه کنند .

تور مراکش

واحد پول مغرب درهم است و زبان اصلی عربی و زبان دوم فرانسوی است که نژاد 51 % مردم بربری و 49 درصد عرب هستند ولی خود را جز کشورهای عربی نمی دانند. اختلاف ساعت با تهران 3:30  می باشد. شهر توریستی آن مراکش است که خانه های سرخ ( سفالی رنگ ) دارد و بزرگترین شهر آن کازابلانکا است به معنی خانه سفید که تمام خانه های آنجا سفید رنگ است. شهر آگامیر زیباترین شهر آن است و همینطور فس زیبا و دیدنی است.

تور مراکش

بدلیل قرمز بودن تمامی ساختمانها و بناها در این شهر، شهر مراکش با نام شهر سرخ (حمرا) نیز شناخته می‌شود این شهر یکی از مهم‌ترین شهرهای گردشگری کشور مراکش است و میدان جامع فنای آن یا میدان معرکه گیری از جاذبه‌های فرهنگی و گردشی مراکش است. مرکز شهر با نام Medina of Marrakesh در سال ۱۹۸۵ جزو مناطق تحت حمایت یونسکو به ثبت رسیده است. در این شهر نیمی از موتورسواران زن هستند. اگر چه در سایر شهرهای مغرب نیز زنهای موتور سوار دیده می شوند ولی تعداد آنها در این شهر قابل توجه تر است.با توجه به اینکه اروپا مهمترین بازار صادارتی مراکش است، رکود اقتصادی حاکم براین قاره باعث افت رشد اقتصادی مراکش شده است. با این وجود برداشت چشمگیر محصولات کشاورزی در سال جاری از اثرات مهلک رکود اقتصادی خواهد کاست. در این راستا دولت برنامه‌های سرمایه گذاری عمومی را در دستور کار خود قرار داده است.

خواندن 6712 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.