راهنمای سفر به مالدیو

مجمع الجزایر مالدیو در جنوب غربی کرانه‌های هندوستان قرار گرفته و کوتاهترین فاصله آن تا کرانه‌های هند، ۶۰۰ کیلومتر است. مالدیو کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس هند که پایتخت آن ماله است. مالدیو شامل ۱۱۹۲ جزیره مرجانی کوچک، مسطح و کم‌ارتفاع و شمار زیادی آبسنگ است که تنها ۲۰۲ جزیره از آنها مسکونی هستند.

بلندای هر یک از این جزیره‌ها از سطح دریا از بیش از ۳ متر تجاوز نمی‌کند، معمولا" هر هتل برروی جزیره ای قرار گرفته که به نوبه خود یک شهر کوچک محسوب میگردد و تمام امکانات رفاهی در آن یافت میگردد. مالدیو، مجموعه ای از جزایر در جنوب غرب اقیانوس هند است که بی نظیرترین مقصد توریستی و تفریحی را رقم زده است. مالدیو، سرزمین جزیره ها یا گوشه ای از بهشت؟ جایی با هزاران جزیره و آب های شیشه و فیروزه ای؟. در این جزایر خبری از شلوغی و خستگی نیست. بر عکس گوشه ای دنج برای روزهای پر از آرامش زیر نور آفتاب و سایه درختان نخل در سواحل نقره فام در انتظار شماست.

تور مالدیو

در مالدیو انتظار آب و هوای گرمسیری داشته باشید. از اردیبهشت تا آذر ماه آب و هوای مالدیو مرطوب و شرجی است و از آذر به بعد هوا خشک تر می شود. انتظار هوای سرد را در هیچ موقع از سال نداشته باشید، گرچه با نزدیک تر شدن به فصل سرما دمای مالدیو کمتر می شود اما به سرما نمی رسد. سفر به مالدیو در تابستان ها به علت دمای بالای هوا شاید کمی آزاردهنده باشد. به علت دمای مناسب مالدیو، همیشه می توانید تن به آب بزنید و از ورزش های آبی نهایت لذت را ببرید. مالدیو که در تمام طول سال، آفتابی، گرم و شرجی است عموما در ماه آوریل گرم‌ترین و در ماه دسامبر سردترین روزهای خود را سپری می‌کند. فصل بارندگی نیز از ماه می تا سپتامبر است.

تور مالدیو

از جاذبه های دیدنی در تور مالدیو می توان؛ مسجد السلطان، موزه ملی مالدیو، مولیاژ و مِدهو زیارت، مولی آگه، جزیره مافوشی را نام برد. از آنجائیکه مالدیو مقصدی توریستی و لوکس به حساب می آید سفر به آن چندان ارزان نیست، اما به تمام هزینه ای که برای آن می پردازید، می ارزد باید بدانید اقامت فوق العاده ای تجربه می کنید و البته کمی گران.

تور مالدیو

شهرت مالدیو و آب‌های فیروزه‌ای رنگی که تمام جزایر آن را در برگرفته‌اند، به دلیل وجود امکانات زیاد برای غواصی زیر آب در کلاس جهانی و هتل‌های آبی است که از ویلاهای کاملا اختصاصی تشکیل شده‌اند. آب‌وهوای خوب، سواحلی با شن‌های سفید، درختان نخل، روز‌های گرم و آفتابی، و مکان‌های مناسب برای غواصی، همه و همه از جذابیت‌هایی است که ما را به سمت دیدن مالدیو سوق می‌دهد. این کشور که هم از نظر جمعیت و هم مساحت کوچک‌ترین کشور آسیا محسوب می‌شود، کم ارتفاع ترین کشور جهان نیز به شمار می‌رود به گونه‌ای که بلندترین نقطه‌ی این کشور از دریا فقط ۴/۲ متر ارتفاع دارد.

تور مالدیو

آب های نیلگون مالدیو فرصت خوبی برای تجربه ورزش ها و تفریحات آبی است. در اینجا می توانید در دنیای زیر آب با ماهی های رنگارنگ غواصی کنید، در جای جای مالدیو با آموزش های لازم غواصی و اجاره وسایل غواصی می توانید از این تجربه لذت ببرید. در کنار غواصی؛ شنا، اسنورکلینگ، قایق سواری و … نیز برایتان مهیا است. برای اینکه در مالدیو از جزیره ای به جزیره دیگر بروید می توانید از هواپیماهای دریایی استفاده کنید که روی آب فرود می آیند، سوار شدن در این هواپیماها بسیار لذت بخش است.

از آنجائیکه مالدیو با دنیا آب ارتباط نزدیکی دارد خوشمزه ترین غذاهای دریایی را در اینجا امتحان خواهید کرد. می توانید به سراغ رستوران های بومی و بین اللمللی بروید و غذاهای مختلفی را سفارش دهید. در غذاهای بومی مالدیو، برنج های محلی با ترکیبی از سبزیجات و گوشت های مختلف دیده می شود.در سفر به مالدیو زمانی را صرف تماشای جاذبه های این کشور کنید و از خرید در بازارهای محلی آن لذت ببرید. در کنار همه ی اینها برای اقامت در مالدیو هتل های ساحلی و ریزورت ها بهترین گزینه هستند، مالدیو بهترین ریزورت ها دنیا را دارد.

خواندن 3738 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.