سفر به فیلیپین

حکومت : جمهوری

مساحت:۰۰۰/۳۰۰ کیلومترمربع

جمعیت : 106000000

رشد سالانه جمعیت : ۴ /۲ درصد

پایتخت : مانیل

زبان :تاگولوگ– انگلیسی

دین : مسیحی کاتولیک – اسلام

واحد پول : پزو

وقت محلی : +۸ ساعت

فیلیپین از تعداد بسیار زیادی جزایر کوچک و بزرگ تشکیل شده‌است که بر روی هم ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارند. این جزایر که تعداد آنها به ۷۱۰۷ جزیره می‌رسد عموماً در سه گروه بزرگ طبقه بندی می‌شوند. این سه مجمع الجزیره عبارتند از:

مجمع الجزایر لوزون

مجمع الجزایر میندانائو

 مجمع الجزایر ویسایا

مانیل پایتخت کشور فیلیپین در طی سالهای گذشته پیشرفت زیادی داشته‌است.این شهر حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و هنوز یکی از ارزانترین شهرهای دنیاست. از لحاظ موقعیت جغرافیایی این شهر در دهانه رود بزرگ پاسیگ قرار دارد که در شرق آن خلیج مانیل و در غرب آن ناحیه لوزون قرار گرفته‌است. این شهر در ۹۵۰ کیلومتری جنوب شرقی هنگ کنگ ودر ۲۴۰۰ کیلومتری شمال شرقی سنگاپور است.رودخانه پاسیگ از میان مانیل عبور می‌کند و تقریباً تمام شهر به آن دسترسی دارند.

پالاوان جزیره‌ای متشکل از یک هزار و 780 جزیره کوچک در غرب فیلیپین، شرق ویتنام و در نزدیکی جزیره "اسپارتلی" است. پالاوان مرکز همگرایی اکثر جزیره‌های فیلیپین بوده، اما تراکم جمعیت در آن پایین است. با توجه به جاذبه‌های فراوان و تنوع زیستی جالب توجه، پالاوان "آخرین مرز زیست محیطی" در فیلیپین نامیده می شود. "دنیای جادویی" شاید بهترین توصیف برای پالاوان باشد زیرا این مکان زیبایی‌هایی معمولی و جادویی را یک جا در اختیار دارد.

در شمال استان پالاوان، آب‌های کریستالی و زیبای دریا، سواحلی کشف نشده و تنوع گیاهی و جانوری چشمگیری وجود دارند. صخره سنگ آهکی بزرگ در منطقه حفاظت شده در کنار ماهی‌های گرمسیری و صخره‌های مرجانی زیبا، لاک پشت‌های دریایی در معرض خطر، جنگل‌هایی سر سبز با بیش از 100 نوع پرنده، ارزش بازدید و کاوش در پالاوان را توجیه می کنند.

بوراکای یکی از زیباترین سواحل جهان محسوب می شود که بی جهت در فهرست زیباترین‌های جهان قرار نگرفته است. در حقیقت، سفر به فیلیپین بدون بازدید از این جزیره همانند اشتباهی بزرگ محسوب می شود. آب‌های کریستالی و تمیز، سواحل شن‌های سفید و خورشیدی درخشان و گرم، بوراکای را به یکی از برترین مقاصد گردشگری فیلیپین مبدل کرده‌اند.

پس از شنا و کسب آرامش در آب‌های این منطقه می توانید از غذاهای خوشمزه که شامل غذاهای سنتی فیلیپینی و ترکیبی از غذاهای آسیایی و غربی می شوند، لذت ببرید. ساحل بوراکای از فضایی رمانتیک برخوردار است.

ویگان در استان ایلوکاس و در غرب جزیره "لوزون" قرار دارد. این شهر در فهرست میراث فرهنگی جهان قرار دارد. شهرت این منطقه از معماری اسپانیایی که همچنان زیبایی طبیعی خود را حفظ کرده، ناشی می شود. در گذشته، ویگان مستعمره اسپانیا بوده است. اگرچه استعمار اسپانیا چندین سال پیش به پایان رسیده، اما معماری سنتی این منطقه به خوبی حفظ شده است. کاوش و بازدید از این شهر تجربه‌ای فراموش نشدنی خواهد بود.

بر خلاف ویگان، سبو شهری مدرن در فیلیپین محسوب می شود. در این شهر از اقامتگاه‌هایی زیبا تا هتل‌هایی لوکس و مراکز خرید متنوع که می توانند تمامی نیازهای گردشگران را برآورده کنند، در دسترس هستند. سبو از شبکه جاده‌ای مناسبی که آن را به دیگر شهرهای گردشگری مشهور فیلیپین مانند موماگوته (Mumaguete ) و بهول (Bohol) مرتبط می کند، برخوردار است.

"خیابان مانگو" یکی از مشهورترین مکان‌های سبو برای بازدید است که می توانید در آن موسیقی مدرن لذت برده و سرگرم شوید. همچنین در سبو می توانید برای تورهای جزیره‌های اطراف جا رزو کرده و یا از حمام آفتاب در ساحل لذت ببرید.

بهول یکی از زیباترین جزیره‌های فیلیپین است. در جنگل‌های سر سبز بهول تنوع زیستی شگفت انگیزی وجود داشته و افزون بر این می توانید در سواحل زیبای آن به آرامش برسید. "تپه‌های شکلاتی" یکی از مشهورترین جاذبه‌های بهول محسوب می شوند که از شهرتی جهانی برخوردارند. بیش از یک هزار و 200 تپه مخروطی کوچک که بسیار شبیه به هم و دارای اندازه‌هایی تقریبا یکسان هستند در این مکان قرار داشته که نامشان از رنگ قهوه‌ای آنها سرچشمه می گیرد. به طور معمول این تپه‌ها با چمن سبز رنگ پوشیده می شوند، اما در فصل تابستان این چمن‌های سبز به رنگ قهوه‌ای در می آیند.

 

مطالب مرتبط :

تور تايلند

تور پوکت

تور آفريقای جنوبی

تور مراكش

تور برزیل

تور استراليا

تور موريس

تور سيشل

خواندن 5742 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.