شهر تاریخی چیانگ مای تایلند

تور تایلند

کشور تایلند بخاطر نزدیکی به دریا دارای آب هوای معتدل و خاکی حاصل خیز می‌باشد و مناظر و موهبت های طبیعی بسیاری از جمله جنگل های بارانی سرسبز، ۱۴۳۰ جزیره و ... دارد که هر ساله گردشگران بسیاری را شیفته ی خود می کند.

تایلند آن قدر زیبا و شگفت انگیز است که تو را مبهوت زیبایی خودش می کند. جالب است بدانید که نام تایلند در زبان مردم محلی برگرفته از دو لغت Thi و Land می‌باشد که به معنای سرزمین حوری است.

 

تور تایلند

زیبایی و شگفتی های تایلند دلیلی شده که هر سال گردشگران بسیاری از جمله ایرانی ها، تور تایلند را به عنوان مقصد سفرهای خود انتخاب کنند. در این میان یکی از جاذبه‌های گردشگری تایلند شهر تاریخی و زیبای چیانگ‌مای است که در شمال این کشور واقع شده؛ شهری که با وجود توسعه‌ی بسیار، بافت سنتی و تاریخی خود را نیز حفظ کرده است.

شهر چیانگ‌مای یکی از زیباترین شهرهای آسیای شرقی است، چیانگ مای در اصل دومین شهر تایلند است که کوچک‌تر و آرام‌تر از بانکوک است. چیانگ مای بهترین نماینده برای معماری تایلند است و پایتخت شمال تایلند است که دیدنی‌های بسیار زیادی دارد. این شهر حدود ۲۰۰ معبد دارد که مهم‌ترین و با شکوه‌ترین معبد آن، دوای سوتهِپ است.

چیانگ مای شهری خاص است که جاذبه‌های زیادی برای دیدن و تفریحات بسیاری برای انجام دادن وجود دارد. طبیعتی بی‌نظیر، حیواناتی عجیب و جوامعی منحصر به فرد که در بین کوه‌ها زندگی می‌کنند. در چیانگ‌مای از معابد فراوان گرفته تا بازارهای شبانه، کمپ‌ فیل‌ها و ... وجود دارد که تماشای آنها خالی از لطف نیست .

تور تایلند

این‌جا یک شهر تاریخی به تمام معنا است؛ چیانگ‌مای به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر تاریخی شمال تایلند است که مقصد اصلی اکثر گردشگرانی است که به شمال تایلند آمده‌اند. چیانگ مای خیلی زود به یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری در تور تایلند تبدیل شد. جاذبه‌های فراوان این شهر، محلی‌های مهربان، بازار‌های غذا، معابد زیبا و مناظر عالی، چیانگ‌مای را به یک شهر ایده‌آل برای سفر تبدیل کرده است.

جاذبه‌ها و بناهای تاریخی داخل شهر نیز گنجینه‌ای است که در انتظار اکتشاف گردشگران نشسته است. مناطق کوه‌های اطراف این شهر، گردشگران به سمت خود می‌کشد تا در قله‌ها و جنگل‌های آن سیاحت کنند.

 انواع غذاهای خوشمزه‌ی غربی، کافه‌ها و انواع نوشیدنی‌ها در سراسر شهر وجود دارد. با‌این‌حال شهر حالت سنتی و قدیمی خود را نیز حفظ کرده و شما بدون‌شک شیفته‌ی این منطقه خواهید شد.

 

خواندن 4198 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.