سوغات تایلند | قسمت اول ظروف تایلندی

تایلند یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا است، که هرساله از شمار زیادی از گردشگران ایرانی در تور تایلند پذیرایی می‌کند. بعد از بازدید دیدنی های تایلند و گشت و گذار در مراکز تفریحی تایلند نوبت به مراکز خرید تایلند  و خرید سوغاتی های تایلند برای داشتن یادگاری از سفری که رفته اید می رسد.

 

تور تایلند

شاید در ابتدای سفر اصلا به موضوع سوغات و خرید یک شئ جالب برای دوستان و آشنایانتان فکر هم نکنید اما وقتی به این کشور زیبا می رسید نمی دانید که چه چیزی برای خرید به عنوان سوغات مناسب تر است. در این قسمت به معرفی ظروف تایلندی می پردازیم:

تور تایلند

ظروف مخصوص تایلندی

مجسمه های سرامیکی؛ در تایلند مجسمه، جام و کاسه هایی از جنس سرامیک به فروش می رسند که انتخاب خوبی برای خرید و هدیه دادن هستند. اگر به دنبال یک وسیله ی تزئینی خوب برای سوغات می گردید این اشیای سرامیکی اغلب با صورتک هایی از انسان ها و حیوانات حکاکی می شوند که جالب و دیدنی هستند.

تور تایلند 

همچنین  از ظروف تایلندی میتوان به چانگ لون که  با پخته شدن نارگیل در کوره ساخته می‌شود اشاره کرد.

تور تایلند

ظرف هوی چو که از یک نوع خاص خرچنگ ساخته می‌شوند.

تور تایلند

اما یکی از جالب ترین صنایع دستی در تایلند ظرف های برنجی است،  ظروفی زیبا و رنگین که به صورت سنتی و با صرف چندین ساعت از عمر تایلندی ها  تهیه می شود  و می توان برای تزئین هم از آن ها استفاده کرد. این ظرف ها مناسب نگهداری برنج های نپخته می باشد و نمی توان در آن ها برنج پخته نگهداری کرد.

تور تایلند

کاسه مدیتیشن یا کاسه ی آواز خوان، در فروشگاه های تایلند کاسه هایی را خواهید دید که با دسته هایی شبیه به هاونگ عرضه می شوند. از این کاسه ها در معابد بودایی استفاده می کنند و به کوبیدن دسته به کاسه آواهای متفاوتی را به وجود می آورند که از نظرشان آرامش بخش و کمک کننده به مدیتیشن است.

 تور تایلند

اگر از طرفداران صنایع دستی و هنرهای دست ساز و منحصر به فرد هستید باید بدانید که در تایلند وسایل و لوازم تزئینی خاصی را پیدا خواهید کرد که هر یک به تنهایی می توانند یک هنجار شکنی بزرگ در اصول دکورسیون منزل شما باشند. این وسایل می توانند هم برای شما و هم آشنایانتان سوغاتی خوب و خاص باشند.

 تور تایلند

 

 

 

 

خواندن 4743 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.