کارناوال برزیل

برزیل، شرقی ترین کشور قاره آمریکا در منطقه وسیعی بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس جاخوش کرده است. کشور برزیل با کشورهای آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، اروگوئه، ونزوئلا ،گویان، کلمبیا، سورینام و گویان فرانسه هم مرز است. امروزه تور برزیل مکانی جالب و دیدنی برای گردشگران است.

تور کارناوال برزیل

شهرت برزیل در دنیا به دلایل مختلفی ‌است: یکی در فوتبال که تیم ملی این کشور با داشتن نوابغی مانند پله، رونالدینیو و پنج دوره قهرمانی در جام جهانی، دنیا را محو هنر ستارگان بی مانند خود کرده‌است. همچنین قهوه برزیل، این کشور بزرگ‌ترین تولید کننده و صادر کننده انواع و اقسام قهوه به تمام دنیا است. علاوه بر اینها جشن کارناوال برزیل که همه ساله در ایام نخستین سال جدید میلادی در شهرهای این کشور بوسیله گروه‌های گوناگون اجرا می‌شود بسیار مشهور است. تاکنون چنین نمایش مسرت بخشی از لباس های رنگارنگ و رژه باشکوه را در هیچ خیابانی ندیده اید.

تور کارناوال برزیل

اگر می خواهید شاهد بزرگترین نمایش خیابانی در زمین باشید در هفته اول فوریه در تور کارناوال برزیل شرکت کنید جشنواره ریو بزرگ ترین جشنواره دنیا می باشد که در زمان برگزاری، هر روز ۲ میلیون نفر در خیابان ها از آن بازدید می کنند. اولین فستیوال ریو در سال ۱۷۲۳ برگزار شد. از ۵ تا ۱۰ فوریه میلیون ها نفر به خیابان های ریو دو ژانیرو برزیل می آیند. بیش از۲۰۰ مدرسه مراسم جذاب و پر هیجانی را اجرا می کنند و در این میان رژه مدرسه سنترو بر روی یک سازه غول پیکر، یکی از معروف ترین بخش های آن می باشد. مدرسه هایی که این جشنواره را برگزار می کنند در این رویداد عظیم با یکدیگر رقابت می کنند و هر مدرسه موضوع و رنگی را برای نمایش انتخاب می کند و با برنامه و نظم مشخصی به اجرای مراسم خود می پردازد. رژه های اصلی در ساحل کوپاکابانا و در دیگر زمان های سال در مکان های دیگری نظیر پلتفورما و اسکالا برگزار می شود.

تور کارناوال برزیل

این کارناوال علاوه بر این که جزو جالب ترین جشن های دنیا می باشد، می توان آن را بزرگ ترین فستیوال سراسر دنیا خواند. اگرچه افراد اجازه حرکت در اطراف کارناوال را دارند، اما جریان‌های مردمی کاملا سازمان یافته اند. این کارناوال با جشنواره های خیابانی و جشن های متعدد و سنت های زیادی پر شده است.

جشن کارناوال برزیل یک جشن ملی برزیلی است که به مدت 7 روز در شهرهای برزیل برگزار می شود. بر اساس نظرات کاتولیک این جشن برای خداحافظی با تمام بدهی ها و ناپاکی هایی است . در این روزها گروه های مختلف که از پیش خود را برای برنامه جشن و به ویژه رقص معروف سامبا آماده کرده اند در دسته های مختلف در مرکز شهر و خیابان ها به راه می افتند و برنامه های نمایشی خود را انجام می دهند.

خواندن 5882 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.