غذاهای معروف برزیل

امتحان کردن غذاهای محلی مناطق مختلف دنیا و آشنا کردن ذائقه با طعم‌های متفاوت و جدید را می توان یکی از بهترین جنبه‌های گردشگری برای دوستداران غذا دانست. در سراسر دنیا برای دوستداران غذا، شهرهای زیادی هستند که در کنار جاذبه‌های دیگر، با ارائه‌ی غذاهای لذیذ و منحصربه‌فرد دوستداران غذا را از همه‌جا به سمت خود جذب می‌کنند. در این میان کشور برزیل نیز مانند همه ی آیتم های خاص دیگر این کشور آفتاب و دریا، غذای آن هم منحصر بفرد است.

تور برزیل

برزیل واقعا کشوری است که همه چیز در خود دارد. شهرهای بزرگتر مثل سائوپئولو و ریو دوژاییرو، فرهنگ منحصر بفرد، زندگی شبانه و حتی شخصیت منحصر بفردی دارند. اگر قصد سفر به این کشور زیبا و خوش آب و هوا را با تور برزیل دارید، خوب است تا با غذاهای معروف برزیل آشنا باشید و در سفرتان حتما آنها را امتحان کنید.

تور برزیل

سائوپائولو سنت دیرینه‌ای در ارائه‌ی غذاهای لذیذ محلی دارد ولی به‌مرور زمان، آشپزی سنتی آن تحت تأثیر آشپزی مهاجران ایتالیایی، ژاپنی و لبنانی قرار گرفته است. بازار مرکادو مونیسیپال (Mercado Municipal) در سائوپائولو بزرگ‌ترین مرکز ارائه‌ی غذا در این شهر است، به‌خصوص غرفه‌ی E14  آن که به دلیل عرضه‌ی ساندویچ‌های بزرگ مارتادلا شهرت زیادی دارد.

 تور برزیل

فیجودا (Feijoada)

فیجودا در برزیل، محبوبیت خیلی زیادی دارد و یکی از غذاهای اصلی و معروف برزیل به شما می آید که نوعی خورشت درست شده از لوبیای سیاه، سوسیس و تکه های گوشت قرمز است که با پاچه و گوش درست می شود و اگر این غذا قرار باشد به شیوه ی سنتی درست شود، ۲۴ ساعت کامل زمان می برد تا خوب مواد با هم پخته شده و کاملا مخلوط شوند. به همین دلیل، خیلی از برزیلی ها ترجیح می دهند تا برای خوردن این غذا به رستوران بروند و معمولا هم فقط در روزهای چهارشنبه و شنبه این کار را انجام می دهدند. در کنار این غذا، برنج با تکه های پرتغال سرو می می شود که مزه ی بسیار عجیبی به آن می دهد.

 تور برزیل

آکارازجه (Acarajé)

یکی از پر کالری ترین اسنک های خیابانی ای که در برزیل زیاد پیدا می شود و مردم بومی خیلی آن را دوست دارند، آکارازجه نام دارد که نوعی نان شیرینی سرخ شده است که در آن لوبیا چشم بلبلی، روغن پالم و پوره ی پیاز گذاشته می شود و بعد در روغن پالم بسیار داغ سرخ شده و محتویات آن کمی به بیرون می آید. این غذا با میگو، نان و بادام زمینی سرو می شود. اگر روی این غذا سس تند بریزید، طعم فوق العاده تری پیدا می کند.

 تور برزیل

واتاپا (Vatapá)

این غذا مخصوص شمال برزیل است و با برنج سرو می شود. مواد تشکیل دهنده آن خامه، نان، میگو و بادام زمینی ای که به شیره ی نارگیل اضافه می شود و به همراه روغن پالم درست می شود.

 تور برزیل

Pão de queijo

 این اسنک خوشمزه بیشتر در وعده های صبحانه ی برزیلی ها استفاده می شود و ظاهری بسیار ترد، اما در واقع بسیار نرم و آدامس مانند دارد. این نان های پنیری، بدون گلوتن هستند و با نشاسته، تخم مرغ و نوعی شیر گاو به نام grated queijo Minas که از ایالت Minas Gerais این کشور است، گرفته می شود.

تور برزیل

موکک آ (Moqueca )

در این غذا، تکه های ماهی یا هر غذای دریایی دیگری مثل میگو با گوجه های نگینی شده، پیاز و گشنیز ترکیب می شوند. بعضی از بومی های برزیل به آن یک نوع دانه ی رنگی طبیعی به نام annatto را هم اضافه می کنند و در بعضی از قسمت های برزیل هم روی غذا را کاملا با روغن پالم، شیره ی نارگیل و فلفل قرمز می پوشانند که البته خیلی وعده ی سنگینی می شود. در آخر هم به آن برنج و pirão که نوعی ادویه ی خاص برزیلی است اضافه می شود. این غذا خیلی بیشتر از آنچه که نشان می دهد خوشمزه است.

 

 

 

خواندن 6378 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.