شهر ریو برزیل

ریودوژانیرو را اختصارا ریو هم می گویند، شهری که سه بندر بزرگ آن را در اقیانوس اطلس احاطه کرده اند. ریو شهر پر طرفدار تور برزیل بخاطر آب و هوای گرمسیری و مطبوع اش، همیشه پر از توریست است.

ریو بعد از سائوپائولو دومین شهر بزرگ برزیل است که به دلیل وجود کوهستان های سر سبز و سواحل زیبا گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. وجود مجسمه مسیح یکی از عجایب هفتگانه دنیا، کارناوال های ریو، سواح معروف ریو دلایلی هستند که در تمام طول سال ریو پر از توریست شده است.

تور برزیل

ریو دو ژانیرو (Rio de Janeiro) به معنای رود ژانویه (River of January) است همچنین به معنای «شهر حیرت‌انگیز» هم می باشد. از مهمترین ویژگی های شهر ریو گردشگری و تنوع فرهنگی است. حدود ۸۰ ملیت با اکثریت ایتالیایی، پرتقالی، چینی، پارگوئه ای و آرژانتینی در شهر ریو زندگی می کنند. پایه اقتصاد این شهر توریسم می باشد و بعد از آن تجارت و خدمات نیز در سال های اخیر توسعه یافته است. در گذشته ریو پایتخت برزیل نیز بوده است و همچنان قلب تپنده ی برزیل است. ریودوژانیرو میزبان بزرگ‌ترین مسابقه‌ی فوتبال دنیا، بزرگ‌ترین کنسرت دنیا  و همچنین بزرگ‌ترین کارناوال دنیا است. المپیک ۲۰۱۶ اولین المپیکی است که در آمریکای جنوبی برگزار شده است.یکی از قدیمی‌ترین مسیرهای تراموای دنیا در ریو قرار دارد.

تور برزیل

اقلیم ریو جنب حاره است و دو فصل دارد: تابستان گرم و مرطوب و زمستان سرد و خشک. متوسط دمای سالانه ۲۳ درجه سانتی گراد است و در تابستان به ۴۰ درجه و در زمستان به ۵- درجه می رسد. ریودوژانیرو پر است از پارک های جنگلی و باغ های گیاه شناسی که اگر فرصت گشت و گذار به اندازه کافی در ریو را دارید می توانید از آن ها بازدید کنید که معروف ترین آنها پارک جنگلی تیجوکا، باغ گیاه شناسی ریو، پارکو لاگه است.

بر اساس تحقیقاتی که توسط مؤسسه گردشگری برزیل (Embratur) انجام شده، در سال های اخیر شهر ریو پر بازدید کننده ترین مقصد گردشگری تفریحی در برزیل بوده است.

خواندن 5564 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.