حقایقی درباره برزیل

 برزیل یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری دنیا است که جاذبه های گردشگری فراوانی در تور برزیل دارد؛ از شهرها و بناهای تاریخی گرفته تا قدم زدن در ساحل، از حیات وحش متنوع گرفته تا طبیعت منحصر بفرد آمازون، کارناوال ریو که یکی ازمشهورترین کارناوال های شاید دنیا است را هم اضافه کنید.

تور برزیل

شاید بسیاری از ما برزیل را با فوتبال آن بشناسیم و در مورد قهوه‌ی مشهور و جنگل‌های آمازون بسیار شنیده باشیم. اما جدای از این حقایق، قوانین و حقایق بسیار جالب دیگری در مورد این کشور وجود دارد که می‌تواند برایتان جذاب باشد.

برزیل پنجمین کشور بزرگ جهان است. برزیل ۴۷/۳ درصد خاک آمریکای جنوبی را دربر گرفته است و با تمامی کشورهای آن به‌جز اکوادور و شیلی مرز مشترک دارد. مردم برزیل، به زبان پرتغالی صحبت می کنند و این زبان، زبان رسمی کشور است. همچنین برزیل با ۱۲۳ میلیون کاتولیک، بزرگترین جمعیت کاتولیک جهان را دارد. پول رایج کشور برزیل هم باید گفت که رئال (real) پول رایج آن است که هر رئال برابر تقریبا ۱۲۴۵ تومان است.

حدود ۶۰ درصد جنگل‌های آمازون در برزیل قرار دارد؛ ۱۳ درصد آن در خاک پرو، ۱۰ درصد آن در کلمبیا و قسمتی از آن در نیز در ونزوئلا، اکوادور، بولیوی و سه کشور دیگر قرار گرفته است.

پایتخت برزیل، برازیلیا نام دارد و ۵ ساعت و نیم با تهران اختلاف ساعت دارد و از آن عقب تر است. «برازیلیا» از بالا به شکل یک هواپیما دیده می‌شود.

برزیل، دارای فرودگاه های بین المللی زیادی است و بعد از آمریکا، از نظر تعداد فرودگاه در رتبه‌ی دوم جهانی قرار دارد.

کشاورزی برزیل بسیار پررونق بوده و این کشور بزرگترین صادرکننده‌ی قهوه در جهان است. در سال ۲۰۱۵ برزیل با تولید ناخالص داخلی هفتمین اقتصاد بزرگ جهان شد. و در ۱۵۰ سال گذشته، برزیل بزرگترین تولیدکننده‌ی قهوه‌ی جهان بوده است. جالب است بدانید ورزشکاران برزیلی هزینه‌های سفر خود به بازی‌های المپیک ۱۹۳۲ با فروش قهوه در طول مسیر تامین کردند!

«ریو دو ژانیرو» قبلا پایتخت کشور پرتغال بود و تنها پایتخت اروپایی بود که خارج از اروپا قرار داشت! در برزیل «ریو»، «هیو» تلفظ می‌شود، ریو دو ژانیرو به‌معنی «رودخانه‌ی ژانویه» است و به اشتباه نام‌گذاری شده است؛ یک جهانگرد پرتغالی به اشتباه فکر کرد که این خلیج، دهانه‌ی یک رود است و این اسم را روی آن گذاشت. بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو دو ژانیرو در برزیل اولین المپیکی بود که یک کشور از آمریکای جنوبی توانست حق میزبانی آن را به‌دست آورد.!

نیمی از ۲۰ شهر جهان که بیشترین آمار قتل در آن رخ می‌دهد، در برزیل قرار دارد! ۸ شهر از ۱۲ شهر میزبان جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، در میان ۵۰ شهر پرخشونت جهان قرار داشت! در هر ۱۰ دقیقه، یک نفر در برزیل به قتل می‌رسد! در برزیل زندانیان می‌توانند با خواندن هر کتاب و ارائه‌ی گزارش درباره‌ی آن، ۴ روز از محکومیت خود کم کنند!

تور برزیل

در ادامه به حقایقی جالب از این کشور می پردازیم:

در سال ۱۹۵۸ یک کرگدن نامزد انتخابات شورای شهر در سائو پائولوی برزیل شد!

بزرگترین کنسرت رایگان راک جهان، با حضور ۴/۲ میلیون نفر در ریو دو ژانیروی برزیل اجرا شد.

در سال ۲۰۱۶ کنگره‌ی برزیل به قتل یک قهرمان جودو و یک دلقک و قاچاق مواد مخدر متهم شد!

در استرالیا یک گرم کوکائین ۲۰۷ دلار است اما در برزیل می‌توانید همین مقدار کوکائین را فقط با ۹ دلار پیدا کنید!

اندونزی رتبه‌ی اول جنگل‌زدایی را در جهان دارد! برزیل با کمی اختلاف در رتبه‌ی دوم قرار گرفته است.

در برزیل یک شهر با نام «Nao-Me-Toque» وجود دارد که معنی آن «به من دست نزن» است!

درصد خودروهای جدیدی که در برزیل به‌فروش می‌رسد، از گاز اتانول به‌عنوان سوخت استفاده می‌کند که این گاز از نیشکر به‌دست می‌آید.

برزیل اولین کشور در جهان است که برنزه کردن پوست را ممنوع اعلام کرده است.

قیمت گوشی‌های اپل در برزیل دو برابر قیمت آن‌ها در آمریکا است!

بزرگترین جمعیت ژاپنی بعد از خود کشور ژاپن، در برزیل زندگی می‌کنند!

طوطی حیوان ملی برزیل است.

 

 

 

خواندن 2748 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.