تندیس مسیح در ریودوژانیرو برزیل

تور برزیل

تندیس مسیح منجی یکی از عجایب هفتگانه جدید جهان و پنجمین مجسمه‌ی بزرگ دنیا شناخته می‌شود که به عنوان بزرگ‌ترین مجسمه‌ی آر دکوی (Art Déco) دنیا بر فراز قله‌ی کوه ۷۰۰ متری کورکووادو (Corcovado)ریودوژانیروی برزیل قرار دارد. این تندیس بعد از تندیس مسیح پادشاه در لهستان و تندیس Cristo de la Concordia در بولیوی، سومین تندیس بزرگ مسیح در دنیا است. در ادامه به معرفی این جاذبه گردشگری در تور برزیل می پردازیم.

تندیس مسیح منجی به همراه شش مکان دیگر (دیوار بزرگ چین، تاج محل در هند، تماشاخانه‌ی رومی کولوسئوم در ایتالیا، شهر باستانی ماچو پیچو در پرو، شهر پترا در اردن و هرم‌های چیچن ایتزا در مکزیک) به طور رسمی در هفتم جولای سال ۲۰۰۷ در لیسبون پرتغال به‌عنوان عجایب هفتگانه‌ی جدید جهان معرفی شدند. این اماکن دیدنی با رأی بیش از ۱۰۰ میلیون نفر از سراسر دنیا انتخاب شده‌اند.

این تندیس ۶۳۵ تن وزن دارد و بین سال‌های ۱۹۲۲ و ۱۹۳۱ ، از بتن ساخته شده و با سنگ صابون پوشیده شده است. مجسمه مسیح بدون در نظر گرفتن پایه‌ی آن که ۸ متر است، ۳۰ متر ارتفاع دارد. عرض فاصله‌ی بین دو دست تندیس که به دو طرف گشوده شده، ۲۸ متر است.

این سازه در ۱۲ اکتبر سال ۱۹۳۱ افتتاح شد و ساخت آن ۹ سال به طول انجامید و ۲۵۰ هزار دلار آمریکا، معادل ۳/۲ میلیون دلار امروزی هزینه داشت. این سازه سمبل مسیحیت در برزیل است و امروزه به‌عنوان نماد شهر ریودوژانیرو در سراسر دنیا شناخته شده است. یک مهندس محلی به نام هیتور داسیلوا کاستا، مجسمه را طراحی کرد و مجسمه‌ساز فرانسوی لهستانی، یعنی پل لندوفسکی، آن را ساخت.

تور برزیل

تندیس سنگی مسیح، درست بالای کوهستان کورکووادو واقع شده است، دو بازوی آن که به شکل آغوش باز در آمده‌اند و نمایانگر این است که مسیح با آغوش باز، پذیرای همه‌ی نسل بشر خواهد بود. دست چپ این تندیس به مناطق شمالی ریو دو ژانیرو و دست راست آن به مناطق جنوبی این شهر اشاره می‌کند.  و به تمام نقاط شهر اشراف دارد، گویی که در حال مراقبت از فضای اطراف خود است.

بهترین زمان برای بازدید از تندیس اول صبح هنگام طلوع آفتاب در هوای صاف یا شب هنگام  است. در زمان برگزاری رویدادهای بزرگی چون جام جهانی و المپیک  و به خصوص هنگام برگزاری کارناوال میلیون‌ها گردشگر از سراسر جهان در ریو دو ژانیرو حضور دارند که بهتر است اگر در این زمان‌ها قصد سفر دارید، از مدت‌ها قبل بلیت رزرو کنید و برنامه‌ریزی صحیحی داشته باشید.

تور برزیل

به طورکلی سه راه برای رسیدن به کوه کورکووادو وجود دارد.استفاده از تاکسی، قطار یا اتوبوس. اگر می‌خواهید با استفاده از قطار به بالای کوه سفر کنید، بهتر است از قبل اقدام به رزرو بلیط کنید. اگر برای عبور از جنگل بارانی Tijuca به سمت بالای کوهستان اقدام بکنید، می‌توانید مناظری بسیار زیبا از کوهستان شوگرلوف، سواحل کپاکابانا، ایپانما، استادیوم ماراکانا و محدوده‌ی کوهستانی سرا دو ارگائوس را ببینید.

تور برزیل

 

 

 

خواندن 7223 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.