آبشارهای ایگواسو برزیل

آبشار ایگواسور به عنوان یکی از عجایب هفتگانه طبیعی دنیا انتخاب شده و در لیست میراث طبیعی یونسکو به ثبت رسیده است. شما در تور برزیل می توانید از آبشارهای ایگواسو که از رودخانه ای به همین نام سرچشمه گرفته و در مرز استان میسیونز آرژانتین و استان پارانا  بازدید کنید.
ارتفاع هر یک از آبشارها بین ۶۰ تا ۸۲ متر می باشد . تعداد آبشارهای کوچک بسته به سطح آب در زمان های مختلف سال بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ آبشار می باشد. آبشارهای ایگواسو در مرز آرژانتین و برزیل شامل ۲۵۷ آبشار در مسیری به طول ۷/۲ کیلومتر می شود این آبشار رودخانه را به دو قسمت رود بالایی و رود پایینی تقسیم می کند.

  آبشار ایگواسور


آبشارهای ایگواسو از رودخانه ایایگواسو سرچشمه گرفته و در مرز استان میسیونز آرژانتین و استان پارانا در برزیل قرار دارد. این آبشار رودخانه را به دو قسمت رود بالایی و رود پایینی تقسیم می کند. این رود تا شهر کوریتیبا که درمرکزاستان پارانا قرار دارد ادامه می دهد. بیشتر رودخانه در خاک کشور برزیل و بیشتر آبشارها در خاک آرژانتین قرار دارد. در واقع آبشار به شکل J می باشد و ۸۰٪ آن مربوط به آرژانتین و ۲۰٪ آن مربوط به برزیل می باشد.
ارتفاع هر یک از آبشارها بین ۶۰ تا ۸۲ متر می باشد. تعداد آبشارهای کوچک بسته به سطح آب در زمان های مختلف سال بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ آبشار می باشد. تقریباً نیمی از جریان آب به درون شکافی به نام گلوگاه شیطان می ریزد. گلوگاه شیطان U شکل است؛ ۸۲ متر ارتفاع، ۱۵۰ متر عرض و ۷۰۰ متر طول دارد. هرساله به دلیل فرسایش آبی، ۳ میلی متر از لبه های بازالتی دهانه آبشار کاسته می شود. آب اابشار ایگواسو در پایین آبشار در دره ای جمع می شود و به رودخانه پارانا می ریزد، که در مقابل آن سد ایتایپو بسته شده است همچنین محل تلاقی جریان های آب، مرز بین برزیل، آرژانتین و پاراگوئه می باشد. این آبشار سالانه جریان آب متوسط ۱۷۴۶ متر مکعب بر ثانیه را تولید می کند .
نزدیک ترین فرودگاه بین المللی به آبشارهای ایگواسو فرودگاه بین المللی فوز دو ایگواسو می باشد. دسترسی به این آبشار در برزیل از طریق شهر "فوز دو لوآچو" امکان‌پذیر می باشد. شهر فوز دولوآچو امنیت قابل قبولی دارد. اما اگر دوست داشتید با اتوبوس به آبشار ایگواسو بروید لازم است بدانید که اتوبوس‌ها هر ۲۲ دقیقه یک‌بار از پایانه اتوبوس شهری حرکت می کنند . آبشار آیگواسو در منطقه‌ای گرمسیری واقع شده است، بنابراین ممکن است از چند ساعت تا چند روز شاهد ریزش باران شدید باشید. از فرودگاه فوز دو ایگواسو می توانید با سوار شدن یک تاکسی یا اتوبوس تا ورودی پارک ملی ایگواسو بیایید. به منظور افزایش بازدید از پارک وهمچنین کاهش اثرات منفی زیست محیطی منطقه اتوبوس های دو طبقه مدرنی با چشم انداز پانوراما و با ظرفیت ۷۲ مسافر، بازدید کنندگان را جابجا می کنند. همچنین می توانید در مسیر ورودی پارک تا آبشار که ۱۰ دقیقه طول می کشد، حیوانات با ارزشی نظیر یوزپلنگ، پروانه، راکون، میمون پرگو، مار مرجانی، توکان، طوطی و تمساح کیمن را ملاحظه کنید. پیاده رویی در طول دره طوری طراحی شده که تا پایین گلوگاه شیطان ادامه دارد.

آبشار ایگواسو بعد از آبشار نیاگارا رتبه دوم بزرگترین آبشار جهان را دارد.ایگواسو معمولاً با آبشارهای ویکوتوریا در مرز بین زامبیا و زیمباوه مقایسه می شود و نسبت به آبشار ویکتوریا عریض تر می باشد. از زیبایی های این آبشار می توان به مه و قطرات آبی که از گلوگاه شیطان این آبشار به هوا بلند میشود که ۳۰ تا ۱۵۰ متر ارتفاع دارد نام برد.


 آبشار ایگواسو
این آبشاردارای چندین آبشار کوچکتر است که با استفاده از هلی کوپتر میتوانید به شکوه و زیبایی آن پی ببرید. امکان استفاده از هلی کوپتر در سمت برزیل وجود دارد. مدت پرواز بر روی آبشار بین ۷ الی ۱۰ دقیقه می باشد و هر هلی کوپتر می تواند 4 مسافر را سوار کند. رستوران پورتو کانوس، بهترین رستوران واقع در کنار آبشار ایگو آسو می باشد و از بالکون رو به آبشار و فضای داخلی برخوردار است. غذای این رستوران به صورت بوفه می باشد و تنوع بسیار بالایی دارد.

خواندن 5540 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.