سیدنی-استرالیا

سیدنی یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین شهرهای استرالیا است که به عقیده‌ی بسیاری،از زیباترین و مسحورکننده‌ترین شهرهاست. بندر سیدنی به حدی زیباست که باید از نزدیک به دین آن بروید. برای دیدن این شهر زیبا در تور استرالیا با ما همراه باشید.

سیدنی، یکی از گران‌ترین شهرهای دنیا است در مقام دهم فهرست بهترین کشورهای دنیا از نظر کیفیت زندگی قرار گرفته است. سیدنی با جمعیت 4627000  نفر و مساحت: 4689 مایل مربع (12145 کیلومتر مربع) برگ برنده‌ی استرالیا در حوزه‌ی گردشگری است که دارای موسسات و مکانهای فرهنگی گوناگونی می باشد. جاذبه های طبیعی و پوشش جانوری این شهر  منحصر به فرد است.

تور استرالیا


سیدنی شهر تقریبا جوانی است که معروف‌ترین بناهای آن تالار اپرای سیدنی و پل گرندهاربر هستند. سیدنی شهر تضادهای معماری است، در این شهر آسمان‌خراش‌های مدرن تجاری را در کنار ساختمان‌های قدیمی مدیترانه‌ای می‌بینید. شهری پر از باغ‌ها و پارک‌ها، سواحل پرشور و تعداد بیشماری مناطق دیدنی است.
سیدنی هم از آن دست شهرهایی است که به خوبی برای داشتن آب و هوایی مطلوب و اقلیمی معتدل مشهور است.در ادامه مکان های دیدنی سیدنی را معرفی می کنیم.

تور استرالیاخانه اپرای سیدنی (Sydney Opera House) - خانه اپرای سیدنی، مرکز هنرهای چند گانه در نیو ساوت ولز، استرالیا است.

توسط معمار دانمارکی در سال 1958آغاز به ساخت شده و در سال 1973 افتتاح گردیده است.

 پل بندرگاه سیدنی (Sydney Harbour Bridge) -  این پل ، با ارتفاع  134 متر منطقه کسب و کار مرکزی و ساحل شمال سیدنی را به هم متصل می سازد. در سال 1923 آغاز به ساخت شده و در سال 1932 افتتاح گردیده است.

باغ وحش تارونگا (Taronga Zoo) - این باغ وحش  به هشت منطقه وابسته به جغرافیای حیوانی، در 21 هکتار تقسیم شده است . در این باغ وحش بیش از 2،600 حیوان از 340 گونه است. 

لونا پارک سیدنی(Luna Park Sydney) - لونا پارک سیدنی یک پارک تفریحی در سیدنی، نیو ساوت ولز،  است. لونا پارک در ساحل شمالی بندرگاه سیدنی واقع شده است. این پارک تفریحی در سال 1935 افتتاح گردیده است.

آکواریوم سیدنی (Sea Life Sydney Aquarium) - این آکواریوم شامل تنوع زیادی از  آبزیان در استرالیا می باشد، بیش از 650 گونه موجودات دریایی در این آکواریوم وجود دارند.

برج سیدنی (Sydney Tower) - برج سیدنی بلندترین ساختار آزاد ایستاده سیدنی، ودومین بلندترین سازه در استرالیا است. این برج همچنین دومین بلندترین برج  در نیمکره جنوبی با ارتفاع 309 متر و 19 طبقه است

بندر جکسون (Port Jackson) - بندر جکسون،  بندر طبیعی سیدنی، نیو ساوت ولز، استرالیا است. این بندر ورودی اقیانوس آرام جنوبی است. وسعت آن  21.24 مایل مربع (55 کیلومتر مربع) است.

ساحل باندی(Bondi Beach) -  با ظرفیت 10،000 از محبوب ترین ساحل ها در استرالیا است.

علاوه بر اینها شب های سیدنی چشم اندازی بی نظیر دارد؛ شنبه شب ها در بندرگاه دارلینگ می توانید به تماشای آتش بازی بنشینید ، همچنین اگر از علاقه مندان به نجوم هستید به رصدخانه ی سیدنی سر بزنید و از سالن‌های نمایش سه‌بعدی و آسمان‌نماها استفاده کنید.

خواندن 7222 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.